Preskočiť na obsah

Poď sa učiť do prírody

  • by

Poznáš to. Vonku je tak nádherne, ale ty si študent a musíš sa učiť. Koncoročné skúšky, testy, maturita, štátnica, písanie diplomovky.

Snažíš sa zatnúť zuby a nevnímať tú nádheru za oknom. Zakvitnuté stromy, záplavu zlatého dažďa, nádhernú vôňu orgovánu a konvaliniek. Urobíš hocičo, aby si sa dostal von aspoň na chvíľu. Nakoniec si vďačný aj za to, čo inokedy z duše neznášaš. Že môžeš odbehnúť do obchodu, alebo vyniesť odpadky.

Ak vykazuješ takéto alebo podobné symptómy a zároveň nie si alergik, existuje riešenie aj pre teba.

Potrebuješ: jednu deku alebo karimatku na cvičenie, slnečné okuliare, fľašu s vodou a niečo malé na jedenie. Nie, nejdeš na piknik. Ideš sa učiť. Vyhliadni si miesto. Najlepšie také, kde budeš mať súkromie. Ideálne sú košaté stromy, pod ktorými nájdeš blahodarný tieň a hebkú trávu. Vyhýbaj sa mraveniskám, mladej žihľave a podozrivým dieram do zeme.

Keď si konečne nájdeš to svoje miestečko, budeš prekvapený, aké je to príjemné. Tvoje slová sa budú vznášať ovzduším, pomedzi lietajúce motýle, štebotanie vtákov a zvuk cikád. Ľahšie sa sústredíš, spomenieš si. Skrátka, na čerstvom vzduchu, ti to bude myslieť. Priprav sa aj na to, že o chvíľu budeš mať niekoľko tajných ctiteľov. Napríklad, všetečné vtáčatá, ktoré sú zvedavejšie než tvoja susedka na dôchodku alebo veveričku. Tie, vo veľkých mestských parkoch, sú zvyknuté na ľudí, takže počítaj s tým, že príde k tebe aj bližšie.

Tak na čo ešte čakáš?